ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…
تماس با ما: 02188754058

مقالات اختصاصی

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان با مارون دکور

بهترین ها را برای خود بخواهید. جلوه ای تازه به محیط خود بدهید و کار بازسازی ساختمان را شروع کنید.
بازسازی منزل ، نما و محوطه سازی را خاص تر از هر وقت دیگری تجربه کنید چون سبک های مختلف معماری روز دنیا پیش روی شماست.
کافیست رویای زندگی زیبا را در سر بپرورانید و قدمی برای محقق شدن آن بردارید.
زیبایی فضای زندگی و کار شما ، رسیدگی به ساختمان ها به شما احساس خوشایند خواهد داد ،
و محیط شما را ارزشمند ترخواهد کرد.

بازسازی پذیرایی منزل

بازسازی منزل

آیا بازسازی را می توان بدون طراحی معمار انجام داد ؟

جواب قطعا خیر است ، برای رسیدن به یک بازسازی اصولی تجربه ، تخصص و هنر معمارانه نیاز است. برای اینکه بتوانید در محیط در عین زیبایی هماهنگی را لمس کنید لازم است از بهترین طراحان کمک بگیرید. با برطرف کردن ضعف های ساختمان ، طراحی هر فضا می تواند بی نهایت مطلوب شود و حس خوب را منتقل کند .

بازسازی دکوراتیو ساختمان

هر روز از درگیری‌های روزمره و خستگی‌های روزانه به خانه ی خود پناه می‌بریم و باید اهمیت بیشتری به محیط پیرامون خود بدهیم. هر روز بخش عمده ای از زمان خود را در محیط کاری هستیم. که این محیط نیازمند تغییرات با توجه به تخصص شما می باشد تا بازدهی شغلی شما بالاتر رود. ضمن آنکه خود شما و کارکنان مجموعه نیز از فضای کاری خود لذت می برند و راندمان کاری شما بالا میرود.

بازسازی ساختمان به سبکی نو

به مجموعه ی تمامی فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان و بنای غیر قابل استفاده، قابلیت سکونت پیدا کند را در اصطلاح بازسازی ساختمان میگوییم. هرچند که در معنای واقعی فقط کلمه ی قابل سکونت کافی نیست و باید محیط برای ساکنین فضایی دلچسب و غیر قابل جایگزین تبدیل شده و بازسازی برای ایجاد فضایی رویایی هدفمند شود.

بازسازی خانه مسکونی

در حالت کلی بازسازی ساختمان به دو روش انجام میشود: 1.روش جزیی: در این روش تنها قسمت هایی از ساختمان بازسازی میشود تا قابلیت سکونت پیدا کند. که می تواند بیشتر شامل قسمت هایی شود که نیاز به تخریب ندارند و ظاهر و به اصلاح پوسته ی کار را تشکیل می دهند 2.روش کلی: در این روش تمام قسمت های یک ساختمان بازسازی می شوند. قسمت هایی مثل مباحث تاسیساتی ساختمان مثل برق و لوله کشی ها (که البته توجه به سرمایش و گرمایش محیط از مهمترین عوامل بشمار می رود)

بازسازی مدرن ساختمان ویلایی

قسمت هایی که دچار تغییر پلان می شوند قسمت های اصلی که شامل سقف ، دیوار ها ، کابینت و کمد ها و قسمت های ظاهری کار و رسیدن به تزئینات داخلی توجه داشته باشید که امروزه بازسازی منزل جایگاه بسیار ویژه ای در ساختمان سازی و معماری دارد . و علاوه بر آنکه باعث تجدید بنا میشوند و قابلیت سکونت به آن میدهند بازسازی باعث میشوند تا ظاهر این ساختمان ها نیز جذابتر و مورد پسند تر به نظر بیاید و کاربرد فضا ضمن ایجاد ظاهری جذاب تر بیشتر و بهتر می شود.

فاکتورهای اصلی در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان نیز همانند بسیاری از فعالیت های مربوط به رشته های معماری و ساختمان سازی دارای فاکتورهای مهم و اساسی می باشد که حتما باید به آنها توجه کرد: 1.قدمت سازه در بازسازی: یکی از مهمترین و اصولی ترین موضوعاتی که قبل از هر اقدامی در بازسازی ساختمان باید به آن توجه کرد آن است که به قدمت بنا و تعمیرات قبلی که در آن انجام شده است باید توجه کرد. اینکه ساختمان قابل بازسازی است ؟ یا باید سازه ی بنا تقویت شود؟ ساختمان ها و بناهایی که دارای سن زیادی می باشند باید قبل از بازسازی حتما زیر سازی شوند تقویت سازه عاملیست تا از آسیب ها و خسارت های احتمالی جلوگیری شود.

بازسازی ساختمان ویلایی

  1. تطبیق سلیقه کارفرما در بازسازی: در مواقعی که خود کارفرما تمایل دارد تا بخشی از دیوارهای ساختمان اصلی حذف شود ، و یا دیوار و اتاقی به آن اضافه شود، باید در ابتدا در نظر گرفت که ایا چنین مواردی امکان پذیر می باشد؟ و بنای اصلی قابلیت تطبیق با خواسته ها و سلایق کارفرما را دارد یا خیر. باید کارشناسی شود و حدالامکان در صورت امکان باید موارد خواسته شده تطبیق داده شود.

عمق بازسازی را تعیین کنید باید کار کارشناسی شود و کلیه مواردی که نیاز به بازسازی دارد لیست شود تا موارد اولویت بندی شده و طبق آن و بودجه ی کارفرما کار بازسازی ساختمان شروع شود. یک بازسازی موفق زمانی شکل میگیرد به کلیه قسمت ها توجه شود.

مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم میشود: 1.زیر سازی ساختمان: همانطور که اشاره کردیم در مواردی که عمر سازه ها بالا می باشد باید قبل از آنکه بازسازی ساختمان را آغاز کرد،اقدامات اولیه را برای زیر سازی ساختمان انجام داد. هنگامی که زیر سازی ساختمان انجام می شود، تمام موارد زیر نیز به طور کلی تعویض و نوسازی خواهند شد: لوله کشی ها کانال های سرمایشی و گرمایشی سیم کشی ها تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند و…..

بازسازی ساختمان

2.نازک کاری: دومین مرحله در بازسازی بناها، نازک کاری میباشد. که مربوط به بخش های داخلی و خارجی ساختمان می شود به دو شیوه انجام میشود: شیوه ی اول: تمام مراحل به خواست و سلیقه ی کارفرما انجام خواهد شد و معمار در این شیوه نقشی در نقشه کشی و طراحی ساختمان ندارد. که البته ما اصلا این شیوه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

شیوه ی دوم:تمام مراحل نازک کاری به معماران و متخصصان بازسازی ساختمان سپرده می شود و آنان طبق اصول مهم معماری و طراحی ساختمان این مرحله را به انجام میرسانند. که این روش ها با استعلام در هر مرحله از کارفرما بیشتر مطابق با سلیقه ی ساکنین پیش می رود.

نقش رنگ در شکل گیری بازسازی

رنگ آمیزی باید آخرین بخش کار شما باشد و قبل از باید آن به فرم مورد نظر برسید.

نقش رنگ در بازسازی منزل

هم در بازسازی مسکونی، هم اداری هم تجاری می توان از ترکیب طراحی و رنگ آمیزی خاص متناسب با کارتان استفاده کنید و به کارتان انرژی ببخشید و بازدهی شگفت انگیزی را در روال کاریتان ببینید. پس از آن خانه ی ما می تواند بهشت کوچکی باشد که از بعد از هیاهوی بیرونی، به آن نقل مکان می کنیم و با افراد خانواده در آن وقت می گذرانیم.

بازسازی اتاق ساختمان

درواقع خانه بهشت کوچک ماست که در آن به آرامش و شادی عمیق در مکان دلخواه می‌رسیم . بنابراین باید برای خانه و محیط کار خود بیش از پیش اهمیت قائل شوید. در پی رنگ آمیزی موفق آنچه در پی می‌آید، بررسی روانشناسانه طراحی داخلی منزل است که می‌تواند رنگ جدیدی به زندگی شما بدهد. دکوراسیونی موفق است که حواس پنج گانه را به اوج برساند. اگر شما می خواهید بازسازی ساختمان انجام دهید باید به سبک مورد علاقه ی خود بیندیشید و می توانید با انتخاب مشاور صحیح این مسیر را معمارانه کوتاه کرد .

انواع سبک در بازسازی

سبک های بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام نظر افراد متفاوت را جلب می کند . از سبک مینیمال که پرطفدارشده و در آن پرهیز از شلوغی و تعریف هر فضا یک کاربد را تداعی می کند تا سبک های مختلف معصار و مدرن ،سبک های کلاسیک و نئو کلاسیک روستیک و اقلیمی ،سنتی ، معماری آسیای شرقی ، سبک مدیترانه ای و….. هر محیط با توجه به شرایط اقلیمی و کاربرد آن می تواند پیرو سبکی خاص باشد. پلان ساختمان ، نور محیط ، میزان تغییر مورد نظر و بودجه می توانند پیشنهادات شگفت انگیزی برای محیط شما داشته باشند و محیطی رویایی را برای شما عزیزان بهمراه داشته باشند.

بازسازی ساختمان تجاری

به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا سطح انتظارات اعضای خانواده را لیست کنید و در هنگام مشاوره اولیه به کارشناس خود منتقل کنید ، مثلا انتظار شما به طور کل از یک یک بازسازی ایده آل چیست؟ چه سبکی رو دوست دارید و خط قرمز های شما چیست ؟ یا مثلا دوست دارید منزلتان بزرگتر به چشم بیاید یا با قیمتی اقتصادی بیشترین تغییر را داشته باشد؟ پس در ابتدا می توانید سبک مورد علاقه و انتظارات خاص خود را لیست کنید. در بعد اجرایی ، از مباحث فنی و تاسیساتی محیط خود غافل نشوید مخصوصا اگر عمر ساختمان شما بالاست، و در حین بازسازی از سلامت فنی و کارایی درست آن ها مطمئن شوید تا در صورت نیاز توسط افراد خبره تعمیر یا تعویض شوند.

بخش های مهم در بازسازی منزل

کابینت آشپزخانه نیز به اندازه سبک دکوراسیون دارای اهمیت است و باید از نهایت هارمونی در طراحی و نهایت ارگونومی در استفاده از کابین ها برخوردار باشد. یکی از بهترین نقاط طراحی در منزل کابینت ها می باشند که می توانند تاثیر بسیار زیادی در شکل گیری منزل داشته باشند.

بازسازی آشپزخانه ساختمان

ضمن آنکه نورپردازی بسیار مهم است، محیط باید به بهترین شکل ممکن قسمت های مختلف را پوشش دهد و در شب بالاترین بازدهی را ضمن کم مصرف بودن داشته باشد. و در قسمت های دکوراتیو شاهد نور های خاص در ترکیب نوری محیط را داشته باشیم از دکور سقف های کم حجم و مدرن استفاده کنید ، سقف کناف را به شما پیشنهاد می دهیم در پلان سقف خود فضا آشپزخانه را تعریف کنیدو به آن عمق ببخشید به جزئیات توجه کنید از قرنیز ها تا کلید و پریز ها می توانند تاثیر گذار کار شما باشند. کارها را درست و صحیح اجرا کنید تا جلوه ی کار بیش از پیش نمایان شود. از نهایت عمق ممکن در کمد ها و کابینت ها استفاده کنید و اجرای کار را اصولی انجام دهید

بازسازی انواع ساختمان ها

اماکن عمومی: در ساختمان هایی که کاربری عمومی دارند مانند: بیمارستان ها،مدارس، درمانگاه ها و…. که تجهیزات و امکانات لازم را برای خدمت رسانی به عموم مردم را ندارند، اصول عملیات بازسازی ساختمان به نحو گسترده ای انجام میگیرد تا مردم رفاه بیشتری در هنگام مراجعه به این اماکن داشته باشند. کیفیت و کارایی مطلوب جز اهداف اصلی در بازسازی ساختمان هایی میباشد که مورد نیاز عموم مردم هستند.

دکور بازسازی ساختمان

اماکن شخصی : در بازسازی منزل و ساختمان های مسکونی، هدف اصلی نوسازی و مدرن شدن ساختمان میباشد، به نحوی که در مقایسه با ساختمان های نوساز، تفاوت زیادی وجود نداشته باشد. زیباسازی ساختمان های مسکونی مسئله ی بسیار با اهمیتی میباشد که در هنگام نوسازی به آن توجه می شود. برخی از کارفرمایان نیز ممکن است برای تغییر سبک طراحی سازه مسکونی خود به متخصصان مراجعه کنند و بنا نیز سن و قدمت بالایی نداشته باشد. این موضوع در سال های اخیر، اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد.

بازسازی آشپزخانه

اشپزخانه یکی از مهمترین قسمت ها در بازسازی منزل میباشد . چراکه اشپزخانه ها از نظر طراحان دکوراسیون داخلی و معماران، به نوعی قلب خانه محسوب میشود و معمولا بانوان بیشتر وقت خود را در خانه در این قسمت میگذرانند.

بازسازی ساختمان مسکونی 01

شما میتوانید از ایده های خلاقانه و ابتکاراتی جدید برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. شاید در نظر اول، اینگونه به نظر آید که بازسازی منزل نیاز به هزینه ی بسیار زیادی دارد اما حقیقت آن است که اگر افراد آگاهی کاملی داشته باشند میتوانند بازسازی منزل را کاملا مقرون به صرفه انجام دهید. به طور خلاصه بازسازی آشپزخانه به موارد زیر تقسیم می شود: نوسازی کف آشپزخانه تغییر سقف و نورپردازی آن تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها نوسازی بدنه و درب های کابینت استفاده از ابزار ها و وسایل جدید و مدرن نوسازی کانتر آشپزخانه استفاده از پنجره های جدید

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در حمام و سرویس بهداشتی اصولا کاشی ها ، شیرآلات و تاسیسات تعویض میگردند و نسبتا هزینه ی زیادی ندارد (به نسبت کل محیط) اما اگر قرار باشد لوله کشی ها نیز عوض شود و جابجایی هایی از دیواری به دیوار دیگر انجام شود. هزینه ی بیشتری را به همراه خواهد داشت و باید با عایق بند آن توجه ویژه ای داشت.

بازسازی سرویس ساختمان

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی به موارد زیر تقسیم میشود: عایق بندی دیوار و کف ها تعمیر لوله کشی ها و تاسیسات نقاشی سقف تعویض کاشی ها تعویض شیرآلات ها بازسازی تهویه این مکان ها جابجایی کاسه توالت با فرنگی طراحی قفسه ها و….

بازسازی اتاق خواب

یکی از موارد بازسازی منزل، بازسازی کردن اتاق خواب ها میباشد. اصولا بازسازی اتاق خواب ها به سلیقه ی افراد بستگی دارد و آنها می توانند رنگ یا کاغذ دیواری اتاق خواب ها را طبق سلیقه ی شخصی خود انتخاب کنند . در بازسازی مدرن منازل اصولا کمد دیواری ها و قفسه و شلف هایی که جای زیادی را اشغال می کردند، حذف میشود و از کمد دیواری هایی جدید و قفسه هایی عمیق استفاده می شود که با وجود داشتن فضای بسیار زیاد برای چیدمان وسایل، فضای زیادی را در خانه ی شما اشغال نمی کنند.

بازسازی اتاق خواب

شرکت مارون کلیه امور ساختمانی از تاسیسات تا تزئینات از صفر تاصد کار را پوشش میدهد و از بهترین عوامل طراحی ، اجرایی و نظارتی بهره می برد و افتخار می کند که برای رضایت مشتری بهترین ها را گرد هم آورده است و در سراسر ایران فعالیت می کند و شما می توانید در هر نقطه از ایران که باشید برای محیط خود اقدام کنید. نوسازی و بازسازی ساختمان کلیه فضاها با سبک های مختلف روز دنیا با آخرین متد ، تغییر دکوراسیون خانه ، طراحی دکوراسیون مدرن و هوشمند ، نما و محوطه سازی ، طراحی و ویلاسازی مدرن و اجرای انواع امور ساختمانی از فعالیت های مـارون می باشد

مقالات مارا دنبال کرده

طراحی داخلی

و از کارهای ما بازدید کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *