مقالات مارون

کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل

کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل

از اهمیت نور طبیعی و نیاز انسان به آن در گذشته گفته ایم و می دانیم که باید در منزل خود در روز بیشترین استفاده از نور طبیعی را برد . کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل بسیار پر اهمیت میباشد.

امری که در بازسازی منزل و تغییر طراحی داخلی آن بسیار اهمیت دارد، اعمال این مهم در تغییرات جدید می باشد. ایده ی بهینه کردن ارتباط بین سایه و نور طبیعی هدایت شده به درون فضای محیط، به شکل های جدید ممکن است و باید با فکر و صرف وقت کافی طراحی داخلی فضا را جز به جز کامل کرد .

کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل

کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل

می توان فضا را به گونه ای طراحی کرد که بیشترین نور طبیعی را فصول مختلف در محیط تجربه کرد و از حداقل نور های مصنوعی و الکتریکی در طول زمان روز استفاده کرد.

کاربرد نور طبیعی در بازسازی منزل

امروزه در سراسر دنیا پروژه های عظیمی با این هدف در حال اجرا یا بهره برداری است که اهداف هریک از ساختمان ها استفاده بیشتر از نور طبیعی و ذخیره انرژی خورشیدی می باشد.

هرچند که این هدف از دیرباز توسط معماران ما در طول تاریخ اهمیت بسزایی داشته که حتی به دلیل نبود امکانات کافی ، بیشتر به مسائلی مانند کاربرد نور و باد طبیعی در طراحی فضا اهمیت داده و از جوانب مثبت آن استفاده می کردند که امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی علاوه بر عدم پیشرفت ، استفاده از این تکنیک های طراحی داخلی بسیار کمرنگ تر شده است.

منتظر مقاله های دیگر دکوراسیون داخلی مارون در این زمینه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *