ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…
تماس با ما: 02188754058

مقالات اختصاصی

دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران این روزها که مردم ما سخت گیر شده اند تمامی کسانی که در صنعت رستوران داری و غذا مشغول به فعالیت هستند می دانند که با یک دکور ساده دیگر نمیتوان به راحتی مشتریان را جذب رستوران کرد و باید دکوراسیون داخلی رستوران را به نحوی طراحی نمود که اقراد را جذب کند و نیز محیطی متفاوت و خاص به نظر همه جلوه کند.

طراحی داخلی رستوران

از تابلو تا سر درب و ورودی محیط شما تا طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی رستوران شما در بازدهی کارتان تاثیر گذار هستند.

طراحی داخلی رستوران

امروزه رستوران ها محلی برای فقط غذا خوردن نیستند و خیلی از افراد لحظات خوش و خاطره انگیزی به صورت خانوادگی یا دونفره را در این محل تجربه می کنند و زیبایی و تاثیر گذاری این محیط بسیار امر مهمیست.

طراحی داخلی رستوران

شما می توانید با طراحی داخلی حرفه ای ، زیبا و اصولی جایگاه بصری رستوان یا فست فود خود را بالا برده و لحظاتی خاص را برای مشتریان خود رقم زده  و بازدهی کاری خود را بالا ببیرید.اگرچه امروزه برخی رستوران ها و فست فودها شبیه هم طراحی شده اند اما کار های قوی زیادب وجود دارد و میتوانید جای کپی برداری طرحی خاص متناسب با محیط و بودجه خود ایجاد کنید و تا مدت ها خیالتان راحت باشد.

طراحی داخلی کافه و رستوران

با اجرای دکوراسیون خاص هم افردای که در محیط کار می کنند احساس بهتری خواهند داشت و راندمان کاری خود را بهبود می بخشند هم مشتریان لذت برده و رستوران شما را به عنوان رستوران مورد علاقه خود به خاط سپرده و توصیه می کند ، البته اگر از کیفیت غذا و مزه ی آن غافل نشوید ! یادتان باشد که یک طراحی اصولی می تواند تاثیرات مثبت و ویژه ای در کار شما داشته باشد .

طراحی داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران 

رنگبندی از عواملیست که باید مکمل طراحی داخلی فست فود یا رستوران شما باشد چرا که هر رنگ تاثیر خاصی رو افراد می گذارد و نحوه انتخاب رنگ ها و متریال ها باید هوشمندانه و با نهایت ظرافت توسط طراح معمارانتخاب و ایجاد شود.

طراحی داخلی رستوران

سر درب باید تفکیک شده ، واضح و مشخص طراحی شود تا بیرون مینیمال باشد و بتواند توجه رو به داخل رستوران یا کافه جلب کند و تابلو ی مغازه باید هم برای عابرین هم رانندگان مورد توجه و خوانا باشد.

استفاده از فرم ها ی مناسب ،

رعایت اصول طراحی فضای رستوران و مقیاس های واقعی محیط

رفع ایرادهای موجود در کار ،

ایجاد نقاط مثبت در پروژه ،

تعریف فضا ها بواسه طراحی صحیح ،

توجه ویژه به ورودی ، نورپزداری و کانتر مشتری

ایجاد پلان دسترسی  مناسب به کانتر ، میز ها ، ورود و خروج

ایجاد عمق و زیبایی بصری بواسطه انتخاب رنگبندی صحیح و متناسب

و در نهایت زیبایی محیط شما که با نگاه به آن لذت برده و متوجه خاص بودن طرح می شوید.

طراحی داخلی رستوران

نکات طراحی رستوران و کافه

بهتر است مسیر دسترسی کارکنان به آشپزخانه و خروج از رستوان جداگانه در نظر گرفته شود و در آشپزخانه رعایت چیدمان و اصول و دسترسی کارکنان به تجهیزات پخ و پز ، انبار وسایل و مواد غذایی ، رختکن ایجاد شود.

طراحی داخلی رستوران

اگر آشپزخانه شما از سمت مشتریان دید مستقیم دارد باید وسایل در اوج چیدمان و دکوراسیون داخلی باشند و نظافت ، آرامش و مدرنیته بودن تجهیزات در راس کار طرحی دکوراسیون داخلی قرار بگیرد.

طراحی داخلی رستوران

پارکینگ مشتری و سرویس بهداشتی هم باید مورد توجه قرار بگیرند، سرویس بهداشتی باید به صورتی که جداگانه از محیط نشان داده شود در بهترین موقعیت ایجاد شود و تکنیک های طراحی در ظاهر و پلان آن امریست که باید لحاظ شود

طراحی داخلی رستوران

اگر محیط شما از روی رستوران های دیگر طراحی شود آنگاه مشتری با یکبار قرار گیری در محیط شما بخاطر روتین بودن طراحی از محیط خسته شده و آن محیط در ذهنش خاص جلوه نمی کند.

طراحی داخلی رستوران

استفاده از گیاهان طبیعی و مصنوعی در جای مناسب تاثیر مثبتی رو محیط می گذارد و فضا را دلچسب تر ، صمیمی تر و انرژیک تر می کند ، البته که هر گیاهی زیبایی خود را دارد اما انتخاب گیاه صحیح و پیش بینی شرایط نگهداری و رسیدگی به گیاه هم باید مورد توجه قرار گیرد تا در طول زمان طراوت لازم را داشته باشد.

طراحی داخلی رستوران

اگر شرایط محیطی شما ایجاد می کند و متراژکارتان بزرگ است ، استفاد از یک فیلتر در ورودی کار بسیار مثبتی است ، به آن معنا که شما ، ورودی فرئی و اصلی را تعریف می کنید، هر دو دید به داخل دارند و با توجه به کاربری رستوران و شرایط آب وهوایی محل قرارگیری کار شما نتیایج آن بسیار خوب خواهد بود.

طراحی داخلی کافه و رستوران

میزان دقیق افراد در سالن را محاسبه کرده و با توجه به متراژ خود انتظار پوشش میز و مشتری را داشته باشید تا کارتان از چیدمان خارج نشود و بیش از حد شولغ و خسته کننده به نظر برسد.

طراحی داخلی رستوران

فضای مورد نیاز هر فرد در سال بین 1.2 تا 2متر می باشد که با توجه به مدل میز و دسترسی های مختلف و شرایط محیطی محاسبه می شود.

طراحی داخلی کافه و رستوران

پس از اتخاب تابلو ، سر درب ، نما و نحوه ی وردی مشتری باید مسائل داخلی مورد بررسی قرار گیرند :

پذیرش مشتری :

باید در دید و معرض عموم قرار داشته باشد و بهترین دسترسی ار از ورودی بگیرد و فرد با قار گرفتن جلوی آن مسیر دسترسی به میز ها و شرایط محیطی کافه را رستوران را رصد کند. 

طراحی ارگونومی نیز از دو طرف ، زیبایی و خاص بودن فرم میز ، استفاده از متریال متفاوت و زیبا ، توجه ویژه به رنگبندی و نورپردازی از دیگر جزئیات تکمیل کننده ی یک پذیرش و کانتر اصولی و زیباست.

طراحی داخلی رستوران

قسمت های اداری و مدیریت باید از فضای اصلی تفکیک شده باشد و فضایی برای مدیریت و استراحت در نظر گرفته شود.

برای آشپزخانه و مطبخ رستوران از بهترین تجهیزات مکنده و تهویه هوا باید استفاده شود تا بوی غذای طبخ شده و حرارت آن ها به محل سرو غذا منتقل نشود و فضا را مورد دخالت خود قرار ندهد.

از وسایلی همگام با طراحی داخلی خود برای چیدمان و دکوراسیون کافه یا رستوران استفاده کنید و پینهاد می شود صفر تا صد کار را به طراح معمار خود بسپارید و کار را حرفه ای تمام کنید.

طراحی داخلی رستوران

طراحی کافه و رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها باید طوری باشد که افراد با میل بالایی لحظات خود را در آنجا سپری و از آن دکوراسیون داخلی رستوران لذت ببرند.

برای انتخاب نوع دکوراسیون داخلی رستوران خود ابتدا باید مشخص کنید محل شما جزء کدامیک از این چهار دسته قرار دارد :

دکوراسیون داخلی کافه

دکوراسیون داخلی فود کورت

دکوراسیون داخلی فست فود

دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی داخلی کافه

برای رسیدن به موفقیت طراحی داخلی رستوران اول از همه باید به این نکته توجه کرد که چه غذایی در آن سرو می شود و نام رستوران چیست؟ با توجه به سوالات مطرح شده فوق می توان یک طراحی موفق و شکیل ارائه داد و پینهاد می کنیم دست طراح را برای خلق ایده و طرح باز گذاشته و محیط عالی رو تشکیل دهید.

طراحی داخلی رستوران

پس از مطرح کردن این پرسش ها باید به این فاکتور توجه کنیم که نوع غذای سروی رستوران چیست و محل رستوران ما کجا است(در بالا یا پایین شهر) نوع غذایی که سرو می شود یک نقش اساسی در طراحی دکوراسیون آن رستوران دارد.

مثلا تم طراحی رستوران با غذا های سنتی باید متفاوت از یک فست فود ایتالیایی باشد و سبک کلی رستوران را از ظاهر یک رستوان یا فست فود بتوان کاملا تشخیص داد و از هماهنگی لذت برد. 

طراحی داخلی رستوران

در طراحی رستوران مانند طراحی همه ی مکان های دیگر نور و نورپردازی یک اصل مهم است. شما باید روی میز های خود را برای مشتری کامل روشن کرده و در جاهایی از محیط با بازی بانور وایجاد تم های نوری حرفه ای کار خود را زیباتر و جلوه محیط رابیشتر کنید.

طراحی داخلی رستوران

فراهم آوردن یک محیط گرم و صمیمی در عین حال مدرن که از تکنولوژی های روز دنیا در آن استفاده شود بسیار حائز اهمیت است،همچنین منحصر به فرد بودن طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در میزان موفقیت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. 

طراحی داخلی رستوران

طراحی مدرن کافه و رستوران

شما می توانید با یک طراحی اصولی و منحصر به فرد علاوه بر القای حس آرامش اشتهای مشتریان را باز کنید.

در طراحی دکوراسیون رستوران اصول و مبانی روانشناسی بسیار به طراح کمک می کند که حس رضایت و آرامش را در مشتری پدید آورد.

طراحی داخلی رستوران

در دکوراسیون داخلی کافه استفاده از رنگ خنثی در اولویت است در دکوراسیون داخلی فست فود باید بیشتر از رنگ های شاد  بهره برده و محیط خود را با تم رنگی بیشتری طرحی کرد.

طراحی داخلی رستوران

ویِژگی های سطوح اصلی یک اتاق شامل کف و دیوار ها، روکش ها ی مات ، چیمان ، وسایل ، روکش های مبل و صندلی پرده ها و سطح درها و پنجره ها دیگر عواملی است که باید مورد توجه و طراحی قرار گیرند.

طراحی داخلی رستوران

برای هر محیط باید با توجه به بودجه ، فعالیت و میزان تغییراتی که کارفرما در نظر دارد باید طراحی شده و رندر های سه بعدی پروژه به کارفرما نشان داده شود، بهتر است کار در دو مدل طراحی شده تا جا برای مقایسه طرح و نکات آن ها باز و حق انتخاب شما بیشتر شود.

لازم به ذکر است مارون از بهترین اکیپ طراحی واجرای کلیه امور ساختمانی بهره می برد و کارگاه اختصاصی برای تولید کارهای خود دارد . شما می توانید با تماس با ما برای رستوران خود طراحی را شروع و در دومدل کار طراحی خود را ببنید و از قیمت و زمان اجرای کارتان شگفت زده شوید، به شما این اطمینان را خواهیم داد که شما عاشق محیط خو می شوید و ما پاسخگوی اعتماد شما خواهیم بود.

از دیگر مقالات ما بازدید و مقالات ما را دنبال کنید…