ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…
تماس با ما: 02188754058

مقالات اختصاصی

درب HDF

درب HDF چیست؟

HDF  مخفف کلمات high density fiberboard  می باشد. درب اچ دی اف چند مدل هستند.با شناخت آن ها میتوان انتخاب مناسبی داشت.درب اچ دی اف در منازل و دفتر های کار استفاده میشود.

درب اچ دی اف

انواع درب اچ دی اف :

برخی از آن های تمام چوب بوده و غیر از چوب چیز دیگری در ساخت آن ها به کار نرفته است و اصطلاحا به درب تمام چوب معروف می باشند.

نوع دیگری از درب اچ دی اف وجود دارد که کاملا از جنس چوب نبوده و لایه از از جنس اچ دی اف و یا جنس های دیگر بر روی کلاف قرار میگیرد.فضای خالی میان کلاف و ورقه ی اچ دی اف را به شبکه های مقوایی پر میکنند و از این بابت نگرانی ای وجود ندارد.برای فضای خالی بین کلاف و ورقه ی مورد نظر از جنس های دیگری مانند یونولیت نیز استفاده می شود که برای جلوگیری از انتشار صدا گزینه  مناسبی می باشد.

درب اچ دی اف

رویه های HDF خود به چند دسته تقسیم می شوند:

1-رویه هایی از جنس اچ دی اف به صورت ورق مسطح

این نوع ورق ها با ضخامت 3 میلی متر در بازار وجود دارد و جایگزین خوبی برای MDF می باشد و در میز های تلویزیون و … به کار می روند.رویه های اچ دی اف استفاده شده در صنعت چوب از جنس فیبر می باشند

درب اچ دی اف

 

2-ورق های HDF قالب گیری شده

در این روش خمیر HDF را در شکل های مختلف قالب گیری میکنند و رگه های مشابه چوب در این نوع ورق ها وجود دارند که نتیجه ی کار ورق را به شکل چوب درمی آورد.

درب اچ دی اف

 

3-ورق هایی با جنس ملامینه:

این نوع ورق ها نیز ضخامتی 3 میلی متری دارند  و بیشتر در درب های مخصوص حمام و توالت و درب های اتاق خواب استفاده می شوند.اما ورق های با ضخامت 6 میلی متر نیز می توانند برای درب های ورودی ساختمان مورد استفاده قرار بگیرند.

درب اچ دی اف

 

با دانستن مطالب فوق می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.